Vstupem na tyto stránky souhlasíte s využíváním cookies, sloužícím pro autentizaci uživatelů a pro statistiku návštěvnosti.  
Levé tlačítko pro souhlas, pravé pro více informací

 

Obec Nová Ves I

Středočeská obec, okr. Kolín

Hledání

Historie

OD HISTORIE DO SOUČASTNOSTI KERAMICKE DÍLNY V NOVÉ VSI I

2021

6.9.   Dětské pondělní kurzy jsou plně OBSAZENY. V této chvíli se již nelze přihlásit.

30.8.  30.8.-4.9.2021 Dílna otevřena PONDĚLÍ 14:00-18:00 a ČTVRTEK 14:00-18:00. Od pondělí 6.9.2021 běžný provoz dílny  PONDĚLÍ 15:00-18:00/děti/  STŘEDA 9:00-11:00   ČTVRTEK 15:00-18:00

17.5. Dobrá zpráva pro všechny, dílna po dlouhých 5 měsících je OTEVŘENA. Prosím všechny o dodržění platných vládních nařízení. / Potvrzení o očkování, antigení test, respirátor/. Těšim se na vás :-)

10.2. Dílna je pravda od ledná zavřená, ale  neusnula jsem zimním spánkem jak by se mohlo zdát. Jsem v dílně a vy jste tu se mnou sic jen v představách, ale jste tady a já jsem tu pro vás! Nevím, kdy znovu otevřeme a já se zase budu  radovat z vašich výrobků, z každé otevřené pece, prostě se radovat z vaší přítomnosti. Chybíte mi, chybí mi děti, ta jejich jiskra v oku a chuť tvořit a překonávat každou překážku. Od dětí se učim jsou to moji malý/velcí učitelé každý jiný, každý originál. Nevím jak dlouho bude dílna zavřená, ale vím, že musim něco dělat, něco co dává smysl co mě naplňuje! A tak tvořim a otiskuji do hlíny všechny své myšlenkové pochody. Takové maňáskové divadýlko, to je běh na dlouhou trať! /fotogalérie/. Tak kdy jindy než teď. A tak vyrábim maňásky o kterých se mi nikdy ani nezdálo  a jestly ten stav nouzový bude trvat ještě dlouho začnu vyrábět i vás baby, aby mi tady nebylo smutno:-) Těšim se až se děti vráti, že si nějákou tu pohádku zahrajeme a oni se pak s velkou fantazií pustí třeba do výroby toho svého divadla. Mám také  novou formu na truhlíky/50cm/ až se jaro zeptá, pár jsem jich vyrobila, abych do nich před dílnu mohla nasázet macešky/loni už na 8.března/ a je připravena i pro vás.

Těšme se a radujme se z těch každodenních maličkostí. Máme tady krásnou mrazivou tu pravou ladovskou zimu, vyražte třeba na běžky do luhů, na procházku nebo s dětmi na kopec je to jedna velká nádhera.  Hned ten den bude veselejší. 

Krásný zimní čas vaše Lenka

/kdyby cokoliv volejte SOS hlíny mám dosti/

2020

16.3. Dle nařízení vlády ČR do odvolání Z A V Ř E N O 

Výzva pro všechny švadlenky profesionálky i nás amatérky, pojďte se mnou šít roušky pro své rodiny a okolí:-) Návodů jak si takou roušku ušít je plný internet. Využijme svůj volný čas pro dobrou věc! Doufám, že se vše v dobré obrátí a brzy se uvidíme v naší dílničce. Kdyby přeci jen jste nemohly bez hlíny vydržet, zavolejte nebo napište, pokud budu moci hlínu připravim. Pokud Vám to mysl dovolí, je důležité pozitivně myslet a šířit dobrou náladu, neboť s úsměvem je každý den krásnější! Držte se holky moje Lenka

4.5. Moc Vás všechny zdravím z naší keramické dílny, která se nám v době coronavirové proměnila v dílnu krejčovskou. Stará VERITASKA /šicí stroj/ zažila svůj velký comeback a nezklamala! Tisíceré díky za látky, nitě, gumičky a velkou podporu. Díky Vám z dílny odešlo pěkných pár set roušek. V tu chvíli jsem dělala, co bylo tak potřebné, tak jako plno dalších!

Sluníčko svítí, trh je rouškově nasycen, záhadný virus z Wu-chanu je na ústupu. To jsou hned tři dobré zprávy najednou a já přidávám jako bonus čtvrtou. Od pondělí 11. 5. 2020 bude otevřena dílna, ale tak trochu jinak, než jste byli zvyklí. Pondělní dětské kurzy budou do konce června ZRUŠENY. Mé velké přání je, abychom se s dětmi  po prázdninách všichni  ve zdraví sešli a mohli nadále pokračovat v započaté práci. Pro vás ostatní bude dílna otevřena do konce června v následujícím režimu. Svůj čas v dílně si nejprve objednejte telefonicky na 775 605 370 (kurz  na 2 nebo 4 hodiny). 

 • Maximální počet osob v dílně jsou 3.
 • Každý bude mít dostatečný prostor kolem sebe na tvoření a glazování.
 • Vstup umožněn pouze v rouškách.
 • Vstup po telefonické domluvě (objednání a následné potvrzení termínu). 

 PONDĚLÍ       14:00 - 15:55  a   16:00 - 17:55

 ČTVRTEK       14:00 - 15:55  a   16:00 - 17:55 

Děkuji za pochopení a budu se těšit, že po prázdninách budu moci naplno dílnu otevřít. LB

 •  1.7.Keramická dílna bude o prázdninách ZAVŘENÁ. Krásný dovolenkový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem.  / Pro malé keramiky: Kdo bude mít zájem o pondělní kurzy nezapomeňte se co nejdříve přihlásit./
 • Pro ty, kteří budou mít o prázdninách přeci jen dlouhou chvilku, tak každý prázdninový čtvrtek tvoříme od 14:00-18:00 na Vánoční trh. Kdo budete mít chuť přijďte nám pomoci:-)Začíname již zítra 2.7. od 14:00 Téma ,,ANDĚLSKÉ ZVONĚNÍ" /Ručně modelované zvonky ve tvaru anděla bohatě zdobené/ Těšim se na vás LB
 • 31.8. Neuvěřitelné, prázdniny utekly jako voda a naše vánoční čtvrtky splnily svá očekávání! Milé dámy, díky Vám máme připraveno na náš vánoční jarmark, samozřejmě jěště vše dotáhnout a doladit, ale to zvládneme během chodu dílny:-) Děkuji moc, jsem ráda, že vás mám!!!  
 • 31.8.  Dílna otevřena od středy 2.9. od 9:00 - 11:00  ČTVRTEK 3.9. - ZAVŘENO /DOVOLENÁ/. Od 7.9. běžný provoz dílny.
 • Zápis do kurzů bude v pondělí 7.9.2020 od 15:00. Počítám se všemi dětmi co docházely 2019/2020.Máme spoustu nedodělané práce! Těšim se na vás!
 • 9.10.  Od 12.10. bude dílna do odvolání ZAVŘENÁ. Opatrujte se!!!!
 • 3.12. Dílna otevřena od čtvrtka 3.12. Vstup v roušce/respirátoru. Děkujeme za pochopení!
 • prosinec  Radujeme se malinko předčasně, ale i přes krátkou chvilku našeho otevření vypaluji o sto šest. Dokonce přesouváme a posléze rušíme náš milovaný Mikulášský jarmark /i do vsi dorazil moribundus čínský/. Tak vše co jsme přes prázdniny vyrobily je uschováno a připraveno pevně doufám na rok příští.
 • Pevné zdraví vám všem ze srdce přeje LB

 

 

2019

 •  1.3. Jako by se zdálo, že dílna usnula zimním spánkem, ale opak je pravdou. Již od ledna se pečlivě na příchod jara připravujeme. Z dílny už pomalu odchází zajíčci, ovečky, slepičky, květináče, vajíčka různých tvarů a vzorů a mnoho dalšího.
 • 12.5. od 13:00 DEN MATEK téma tvoření ,, DEKORACE DO BYTŮ A ZAHRAD" /k nahlednutí v naší fotogalerie/
 • 30.5. Keramická dílna bude o prázdninách ZAVŘENÁ. Krásný dovolenkový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem malým a velkým keramikům. Otevřeno od 2.9.2019.
 • Pro ty, kteří budou mít o prázdninách dlouhou chvilku, tak každý prázdninový čtvrtek tvoříme od 14:00-18:00 na Mikulášský trh. Kdo budete mít chuť přijďte nám pomoci:-)
 • Mikuláššká na návsi 5.12.2019 od 14:00 Mikulášský trh, kolem 16:30 Mikulášská nadílka. Těšíme se na Vás.

 

 2018

 • Žanetce předškolačče pomáháme i nadále. Srdce pro ŽANETKU tak se jmenuje projekt do kterého se zapojila s chutí pomáhat celá dílna, a od jara srdíčkujeme pro dobrou věc. Srdíčka budou k vidění na akcích pořádaných v Nové Vsi I. a v keramické dílně. Koupí přispějete na speciální rehabilitační program v Klimkovicích. Výtěžek bude osobně předán mamince Žanetky koncem letošního roku a o vybrané částce vás budu informovat. Velké poděkování patří Vám všem kdo jste se na výrobě srdíček podíleli. Dílna je tu pro Vás:-)
 • Na Den matek 13.5.2018 již po čtvrté dílna otevřena maminkam. Vyrábíme lapače snů, zahradní keramiku a mnoho dalšího na zkrášlení našich domovů. Měly jsme krásné nedělní odpoledne / k nahlednutí v naší fotogalérii /.
 • Do dílny dochází  na kroužek děti ze Základní školy PROSPERITY v Nové Vsi. 
 • KERAMICKÁ DÍLNA bude o prázdninách ZAVŘENA. Krásný dovolenkový a prázdninový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem.
 • Každý prázdninový čtvrtek jsme vyráběli na vánoční trh.
 • MIKULÁŠSKÁ NA NÁVSI 5.12.2018 od 14:00 Mikulášský trh, 16:00 Předání vybrané finanční částky ze sbírky,,Srdce pro ŽANETKU" 16:30 Mikulášská nadílka. Těšíme se na Vás.
 • S velkou radostí oznamuji všem, že byla dílnou a místními hasiči předána finanční částka 16000,- a 6 pytlů plastových víček ze sbírky ,, Srdce pro Žanetku" mamince Žanetky na Mikušském trhu dne 5.12.2018. Částka bude použita na tak potřebné rehabilitace. Všem kdo jste pomohly ze srdce D Ě K U J E M E!
 • Od 21.12.2018 dílna vánočně odpočívá. Otevřeno od 7.1.2019 
 • K 31.12. docházelo do dílny 89 aktivních keramiků a spotřebováno bylo bez mála 2 tuny keramických hmot. 
 • Pohodový vánoční čas, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2019 Vám všem přeje LB

2017

 • Na Den matek otevřena dílna maminkám. Tvoříme celé nedělní odpoledne. Téma: ,, ZAHRADNÍ  KERAMIKA“ Máme krásný maminkovský den. / k nahlédnutí ve fotogalérii /
 • Vyrábíme keramické magnetky na 260. výročí bitvy u Kolína.
 • Vyrábíme keramické medaile pro děti na ,,Běh krajem bitvy u Kolína".
 • Do dílny dochází na kurz děti ze Základní školy PROSPERITY v Nové Vsi.
 • Celé prazdniny se připravujeme na trh. Každý čtvrtek dochází do dílny skupina nadšených keramiček a tvoříme a tvoříme. Je pravda, že když je venku vedro k padnutí do vánoční atmosféry to má daleko, ale v září máme hotovo.
 • V září je dílna  připravena na plný provoz. 
 • Pondělky patří dětem, tvoříme tématicky. Modelujeme z válečků, vykrajujeme z plátů, objevujeme krásy práce se sklem. Glazůry používáme doplňkově, výrobky zatíráme oxidy kovů. Dětská fantazie je něco naprosto neskutečného!
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ k vidění před OBÚ keramický betlém.
 • 5.12.2017 pořádal OBÚ a keramická dílna Mikulášský trh. Pro děti byly připraveny za básničku MIKULÁŠI, ČERTU a ANDĚLU balíčky. Ke svařáku napekly sladkosti  místní i přespolní keramičky a babičky našich nejmenších. Kdo jste byli a ochutnali dáme mi jistě za pravdu, že vše bylo vynikající. Holky moje moc DĚKUJEME:-) Velké poděkování patří také Vám všem, kteří jste se na přípravě trhu podíleli. Dílna je tu pro vás! / Foto z akce v naší fotogalérii. /
 • Od 22.12.2017 dílna vánočně odpočívá, v plném provozu bude od 8.1.2018. Těším se na Vás!
 • Motto pro rok 2018 ,,TVOŘÍME PRO RADOST"
 • I po celý tento rok jsme sbírali plastová víčka pro Žanetku, kterou postihla dětská mozková obrna. Nasbíráno je neuvěřitelných 153 kg plastových víček a 24 kg zátek od piva. Víčka poskytnou finance na rehabilitaci. Vítězem v množství s 51 kg se stala rodina Belzova a pani Mrázová z Němčic. Novoveští HASIČI nasbírali 34 kg víček a 24 kg zátek. DĚKUJEME !!! Děkujeme i Vám všem, kteří jste víčka nosili po troškách, nasbírali jste 68 kg. Víčka jsou prostřednictvím p. Tomíška z Nové Vsi předána. Sbírka víček na pomoc Žanetce byla ukončena. Pomáhat budeme i nadále.
 •  K 31.12.2017 docházelo do dílny 117 aktivních keramiků.
 • Spoustu dobrých nápadů, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2018 Vám všem přeje LB

 

2016   

 • Na DEN MATEK dílna otevřena maminkám. Tvoříme celé odpoledne téma ,, ROZKVETLÁ LOUKA"
 • O prázdninách dílna uzavřena. Malujeme, vylepšujeme a hlavně připravujeme místo pro novou, větší, komorovou, předem plnící pec na 200 litrů. Naše stará pec slouží k plné spokojenosti v mateřské školce společně s hrnčířským kruhem.
 • Po dvouměsíční přestávce se dílna v září rozjíždí k plné spokojenosti všech.
 • Od října do dílny dochází na kurz děti ze Základní školy Prosperity.
 • Vyrábíme světélkující anděly na vánoční výstavu.
 • Pec vypaluje na plné obrátky, chystáme andělské předvánoční odpoledne a trh. Na trhu se podílí celá dílna, andělé dostávají konečnou podobu.
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ k vidění před OBÚ keramický betlém.
 • 5.12.2016 se konala ,, VÝSTAVA SVĚTÉLKUJÍCÍCH ANDĚLŮ" k vidění bylo 33 keramických andělů, prohlédnout jste si je mohli v prostorách obecního úřadu. Na MIKULÁŠSKÝ TRH přišel MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL. Děti za básničku dostávaly balíčky. Zahřát jste se mohli svařákem. Děkujeme Vám všem, kteří jste se na této akci podíleli. /foto z akce v naší   fotogalérie /
 • Sbírali jsme plastová víčka. Celkem 109 kg putovalo k malé Žanetce, kterou postihla dětská mozková obrna. Víčka jí poskytnou finance na finančně náročné rehabilitace. Každé víčko jí popostrčí o kousek dál k úspěchu a vysněným krůčkům. DĚKUJEME!
 • Padl rekord, spotřebováno 2402 kg hlíny za rok.
 • Spoustu dobrých nápadů po celý rok 2017 Vám Přeje LB

 

2015

 • Na DEN MATEK dílna otevřena maminkám - tvoříme celé nedělní odpoledne. Máme pěkný maminkovský den!
 • Vyrábíme keramické pamětní magnetky na 258. výročí bitvy u Kolína.
 • O prázdninách pořádáno víkendové Keramické sympozium.
 •  p. Dvorník nám vyrobil dva dřevěné prodejní stánky
 • 13.9.2015 OBÚ a keramická dílna pořádají ,, POSVÍCENSKÝ JARMARK" stánky mají svojí premiéru. K vidění srdce z perníků, levandule či keramiky, keramika, šperky z daleké Kolumbie, háčkované polštářky, levandulové panenky, dětská štěstíčka a mnoho dalšího. Vrchní část Václaváku byla zcela zaplněna. Vám všem kteří jste se na akci podíleli děkujeme:-)
 • V soutěži o ,,NOVOVESKÝ POSVÍCENSKÝ KOLÁČ" se celkem zúčastnilo 14 novoveských hospodyněk. Porota ve složení opravdových gurmánů / p. Konrádová, p. Rejholcová, p. Strnadová, p. Vosecká, p. Dunka/ to neměla vůbec jednoduché. Novoveským koláč vyhrála p. Iveta Bodláková z Nové Vsi. Všem hospodyňkám patří velké poděkování. I návštěvníci jarmarku si nepřišli zkrátka, měli jedinečnou možnost ochutnávky tolika druhů koláčků. / foto z akce v naší fotogalérii/
 • V rámci posvícení otevřena dílna pod širým nebem pro děti. Tvořilo kolem dvaceti dětí.
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ otevřen keramický betlém a nasvícen strom před dílnou.
 • Po celý rok jste nosili pečlivě nashromážděná plastová víčka. Celkem 36 kg putovalo na dobrou věc do Velimi. DĚKUJEME!
 • Vše dobré do nového roku 2016, spoustu dobrých nápadů Vám přeje LB

 

2014 

 • Společnými silami jsme vyrobili betlém. Do výroby betlému se zapojili všichni návštěvníci dílny. Novoveský betlém čítá 40 kusů figurek o velikosti 13cm, 20 ovcí, psa, prase a povedeného velblouda. Postupně každým rokem budeme figurky přidělávat dokud nám to skříňka dovolí. Autoři figurek: V. Šindelářová, B. Řeháková, M. Zemanová, J. Beňová, K. Veitová, A. Kárníková, T. Makulová, K. Endrlová, H. Lee, A. Mašínová, M. Řeháková, R. Keilová, E. Tůmová, A. Pena, N. Keltnerová, I. Kopecká, P. Henkrichová, M. Beránková, J. Hauslerová, P. Punčochářová, K. Levčíková, R. Fišiová, L. Smejkalová, M. Waschingerová, H. Myšková. Děkujeme:-)
 • 27.11.2014 od 16:00 OBÚ a keramická dílna pořádala otevření betlému akce se jmenovala ,, POJĎME VŠICHNI K BETLÉMU". Dřevěná skříňka, kterou nám vyrobil p. Dvorník byla umístěna před keramickou dílnu. Po uvodním slovu pana starosty a vystoupení bratří Literů a tatínka byl betlém otevřen. Betlém byl k vidění do TŘÍ KRÁLŮ. / foto z akce v naší fotogalérii/
 • Poprvé nazdoben bílými děrovanými koulemi strom před dílnou.
 • Pro velký zájem dětí byl provoz dílny rozdělen na děti a dospělí a to k oboustranné spokojenosti.
 • Sbíráme plastová víčka, celkem 25 kg putovalo do Velimi. DĚKUJEME !
 • Spoustu dobrých nápadů po celý nový rok 2015 Vám všem přeje LB

 

2013 

 • Společně vyrábíme 250 ks zvonečků.
 • O prázdninách se pořádalo víkendové keramické sympozium.
 • 24.12.2013 od 16:00 se konalo již po dvacáté zpívání v kostele pod vedením p. Jany Šímové. K této příležitosti dostal každý návštěvník koncertu zvoneček, na který po poslední koledě zazvonil. 
 • Hezký nový rok 2014 Vám všem přeje LB

 

2012 

 • Vyhlášena soutěž ,,ZAHRADNÍ KERAMIKA‘‘
 • Vyrobeny poháry na oblíbené Novoveské cvrnkání kuliček.
 • V září pořádáme Posvícenský jarmark s výstavou zahradní keramiky. Na jarmark napekly posvícenské koláčky místní hospodyňky. Výstava probíhala v zasedací místnosti obecního úřadu. Výrobky jsou rozděleny do kategorií: děti a dospělí. V kategorii dětí vyhráli Adam Pena, Natálka Vokřálová a Jan Beňo. V kategorii dospělých Marcela Kratochvílová, Marie Kopáčková a Radka Fišiová. Hlasovalo 210 návštěvníků. / foto z akce najdete v naší fotogalérii/
 • O prázdninách pořádáno víkendové Keramické sympozium.
 • Do dílny začali dojíždět děti i dospělí z okolí.
 • I nadále dochází na kurz děti z MŠ.
 • Po náročném předvánočním maratonu dílna vánočně odpočívá, spotřebováno 1616 kg hlíny.
 • Hezký celý nový rok 2013 Vám všem LB

 

2011

 • 3.1. Zahájen provoz dílny. Otevřeno tři dny v týdnu. Celkem 8 hodin za týden.
 • První tvořící byla paní Liduška a vyráběla pěkného kocoura a zatřen byl oxidem kobaltu. Na první výrobky se zkrátka nezapomíná.
 • Vyhlášena soutěž o návrh a realizaci znaku obce Nová Ves I. Z 10 návrhů vyhrává znak propojující Novoveský kostel s Ohradskou kapličkou. Autorkou je Adélka Čiháková z Kouřimi, která návrh realizovala v dílně. Znak je k vidění na obecním úřadu.
 • Každé pondělí docházela skupinka dětí MŠ na kurz.
 • Pec vypalovala na plné obrátky, do pece jsem nakládala skoro každý den, před Vánocemi a Velikonocemi i o víkendu. Dílna praskala ve švech.
 • Z výrobků tohoto roku vznikl kalendář KERAMICKÉ DÍLNY na rok 2012. Kalendář k vidění v dílně.
 • Za první rok provozu se spotřebovalo neuvěřitelných 1540 kg hlíny.

 

2010     

 • Pro velký zájem o prázdninách zahájen zkušební provoz keramické dílny.
 • Kurzy každé úterý 15.00-18.00 hod. Dílna se pomalu začala plnit (viz fotogalerie).
 • Pec vypalovala na plné obrátky. Z dílny se koulely koule jedna za druhou.

 

2009        

 • Vybudování keramické dílny v přízemí obecního úřadu.
 • Zázemí pro volnočasové aktivity občanů v Nové Vsi“. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z evropských fondů pro regionální rozvoj.
 • Dílna je plně vybavena (vypalovací pec na 100 l a dva hrnčířské kruhy)
 • Dílnu využívá místní Mateřská školka pod vedením paní ředitelky Motyčkové.